Select Page

Rīgā uzņēmums Rīgas namu pārvaldnieks ir viens no lielākajiem māju apsaimniekotājiem ar vairākiem tūkstošiem māju. Pieder Rīgas Domei, bet reālā dzīvē tā ir sava republika. Pieņemot, ka uz tik liela uzņēmuma bāzes var ietaupīt uz grāmatvedības, apsaimniekošanas un administrācijas izdevumiem, nav saprotams, kādēļ ir jāmaksā tik dārgi.

Sētnieka pakalpojumi vienai mājai izmaksā tā it kā iedzīvotāji samestu naudu atsevišķam sētniekam, bet šis cilvēks, taču tīra n-tos pagalmus un kāpņu telpas. Protams, ne jau visas daudzās mājas, bet tomēr vairākas noteikti.

Līdzekļi, kas tiek atvēlēti apsaimniekošanai ir tik lieli, ka jau sen būtu varējuši noasfaltēt iekšpagalmu un saremontēt māju pilnībā, bet tas nenotiek. Mājas, kuras ir spējušas izveidot savus namu apsaimniekošanas uzņēmumus attīstītas daudz ātrāk, lai arī pārvalda pašas sevi un administrācijai būtu jābūt šķietami dārgākai. Rīgas namu pārvaldnieks tā vietā tērē vienas mājas, kas veido uzkrājumus līdzekļus citu māju uzturēšanai vai sevis pašas vajadzībām.

Nedomāju, ka situācija tuvākajā laikā var uzlaboties, jo mūsu mājā ir 9 stāvi, katrā 6 dzīvokļi un liela daļa no tiem ir īrnieki. Šajos apstākļos savākt kvorumu šķiet nereāli, jo saimnieki dzīvo, kur nu kurais, bet īrnieki nevar parakstīties par biedrības veidošanu. Rezultātā Rīgas namu pārvaldnieks var turpināt darboties tāpat kā līdz šim. Jācer, ka pamainīsies likumdošana un viss būs labāk..