Select Page

RTU paspārnē veidotais Futurimo centrs Rīgā man bija liela vilšanās. 2 salīdzinoši nelielas telpas ar ekspozīcijas objektiem, koridorī pults ar ko vadīt virtuālu dronu (monitors + pults), trešajā telpā kartona kastītes no kurām bērni var būvēt māju, plus tajā pašā telpā vēsturisks pārskats un foto par tuvējās apkārtnes mājām.

Lai visu apskatītu un izmēģinātu pietiek ar 20 – 35 minūtēm.

Cenas

Futurimo cenas ir +/- tādas pašas kā Ventspils jaunajā centrā un Ahhaa centrā Igaunijā, bet piedāvājums vājāks kā Zinoo centrā Cēsīs (vairs nepastāv). Apmeklējuma brīdī biļetes skolēnam maksāja – 8 eur, bērndārzniekam – 3 eur, pieaugušajam – 12 eur. Salīdzinoši Ahhaa centrā pieaugušajam – 19, skolniekam – 12, jaunākiem bērniem – bez maksas.

Autostāvvieta pagalmā – 3 eur (1 h brīvdienā).

Par papildus maksu var pieteikties citām nodarbībām, piemēram, lodēšanai. Tas šķiet maksāja 8 eur no cilvēka, nemēģinājām.

Kam Futurimo centrs varētu būt interesants?

Ja neesat iepriekš bijuši nekur (Ventspils, Tartu Ahhaa, Cēsu Zinoo vai citur) varat iet. Pretējā gadījumā var nākties piedzīvot vilšanos. Ja gribat pagarināt apmeklējumu, lasiet plakātus. Maksimālais paredzamais laiks – 1 stunda, ja bērni būvēs no kartona kastēm mājas.

Cerams, ka Futurimo centrs Rīgā nākotnē saņemsies un būtiski palielinās zinātnes objektu skaitu un kvalitāti. Šobrīd pietrūkst ļoti daudz – velosipēds, kuru minot var redzēt, cik sadedzina kalorijas, greizo spoguļu istaba, virtuālās realitātes simulācija, kafejnīca, eksponāti, kur izmēģināt elektrību, magnētismu, aktīvo nodarbju stūris, planetārijs. Daļu noteikti nevarēs ieviest, jo telpas ir mazas.

Labākais eksponāts – skaņu izolēta telpa, kurā katrs var pārbaudīt, cik skaļš ir pašu kliedziens vai vienkārši runāšana. Ir tabula, kur var salīdzināt savu kliedziena spēku ar auto, helikopteru vai kaut ko citu, klusāku.

Ieteikums RTU pārstāvjiem aizbraukt uz citiem zinātnes centriem, gūt iedvesmu un papētīt, kam ir jābūt šādos zinātnes centros. Pagaidām Futurimo ļoti atpaliek.

Personāls draudzīgs un atsaucīgs, par to viņiem plusiņš.