Select Page

Tīrs ūdens mājās ir vajadzīgs visiem, bet man tāds nebija. Pods, izlietne, retāk arī trauki rūsaini brūni. Kas var būt labāks par šo? Ilgu laiku izlīdzējāmies ar došanos pēc ūdens uz avotu. To var darīt un mani kaimiņi tā joprojām rīkojas, bet tas nav normāli.

Papētīju savu situāciju internetā. Piezvanīju un pasūtīju ūdens analīzes. Par brīvu tas prieks nav, bet nav arī nekāds kosmoss. Latvijā ir daudzas firmas, kas to piedāvā, t.sk. BIOR un dažādi ūdens filtru uzstādīšanas un maiņas uzņēmumi. Praktiski visās lielākajās pilsētās Latvijā ir kāda tāda firma. Ja nav, tad var pats vest, bet jāievēro dažādas nianses – tīrs trauks, nepieskarties krānam, noteiktā laikā aizgādāt līdz laboratorijai u.t.t.
Tātad, analīzes parādīja, ka dzelzs daudzums ūdenī ir pārsniegts vairāk kā 10 reizes. Vēl daži metāli pārsniedza normu, kaļķis ūdenī arī par daudz un vēl organiskās daļiņas. Paldies, Ādaži 😊

Varianti kā ar to tikt galā ir dažādi. Īstermiņā – daži ūdens filtri, kas pašam jāmaina. Ilgtermiņā – ūdens attīrīšanas filtru sistēma, var teikt pat attīrīšanas iekārta. Pāris filtri attiecīgi maksā salīdzinoši lēti, bet pašam jāņemas. Iekārta, dārgāka, bet paša darbs būtiski samazinās, kas manā gadījumā bija svarīgi.
Izvēlējos uzstādīt ūdens attīrīšanas iekārtu. Atbrauca firma un dažu stundu laikā visu arī uzstādīja. Prasīju, ko liek citiem. Atbilde – ko vajag, to liek. Vispirms taisa analīzes un tad skatās. Esot vietas Latvijā, kur ar dzelzi nav problēmas, bet ūdens smird. Pie vainas šķiet bija sērs.
Rezultāts – uztaisīju ūdens analīzes vēlreiz un viss ir ok. Pods vairs nav jātīra, trauki un drēbes nepaliek brūnīgas. Arī garša šķiet palika labāka. Tagad atliek cerēt, ka viss darbosies kā nākas.

Palasīt vairāk par ūdens attīrīšanas filtriem var internetā – https://www.waterfilters.lv/udens-filtri/ bet bez testiem diez vai kaut ko varēs izvēlēties. Ja ir doma likt, tad iesaku apzvanīt vairākas firmas un veikt cenu aptauju. Ja jāliek tikai viens vai divi filtri, iespējams, pats var tikt galā. Manā gadījumā to darīt bija vērts saukt meistarus, jo tur daudzas nianses. Santehniku pievienot māku, bet caurules lodēt pašam galīgi negribējās. Kopumā esmu apmierināts. Ja mājās ir netīrs ūdens un gribas to uzlabot, tad mana pieredze kādam var noderēt.