Select Page

Latvijas valstij piederošais Latloto ir monompolists, jo vienīgais var piedāvāt loterijas biļetes. Privātajiem pieder kazino un sporta bāri (totalizatori), bet loterijas ir latloto prioritāte.
Esmu pircis gan momentoloterijas – Sapnis, Džezs, gan piedalījies interneta izlozēs – Viking Lotto, Eurojackpot un citās. Momentloterijās lielākais laimests šķiet bija 5 eur, bet Viking lotto 9 eur.

Iespējas laimēt ir niecīgas, bet katrs cer, ka būs tas vienīgais, kurš uzvarēs. Statistiski uzvarēt ir ļoti grūti un vieglāk ir kļūt par popzvaigzni vai sagaidīt, ka iesper zibens un pēc tam vēl izdzīvo. Tajā pašā laikā katru nedēļu ir kāds, kas laimē un veselais saprāts zaudē jēgu.

Raukoties ilgterminā, piedaloties latloto izlozēs esmu zaudējis, lai arī sākotnēji biju plusos vai vismaz pa nullēm. Ja vienreiz ir uzvarēts, pēc tam liekas, ka nākamreiz atkal paveiksies, bet tā, protams, nenotiek. Tagad laiku pa laikam uzlieku naudu uz interneta loterijām, bet nemaz neskatos spēli un tikai pēc dažām dienām apskatos, kādi ir latloto rezultāti. Ja būs iegūts lielais laimests, viņi atsūtīs epastu, bet mazos laimestus pārskaita automātiski, līdz ar to patiesībā nemaz nav jēga arī skatīties rezultātus. Pieņemot, ka datorprogramma var kaut ko nokļūdīties un nefiksēt vai kļūdaini fiksēt likmi, tāpat neko nevarēs pierādīt, jo visi pierādījumi glabājas latloto.lv pusē. Šādā aspektā raugoties, piedalīties izlozēs ar papīra biļetēm ir daudz drošāk, bet tas prasa papildus laiku – jāaizpilda anketa, jāiet uz kiosku u.t.t.

Ja kādam ir gadījies laimēt, ko vairāk par dažiem desmitiem eiro, padalieties komentāros. Šādi varoņi, protams, ir, jo ir redzēti arī superbingo, bet personīgi nevienu nepazīstu.