Select Page

CinemaLive tv ir viena no populārākajām vietnēm, kur iespējams skatīties filmas online latviešu valodā. Pieejami dažādu žanru darbi – animācijas filmas, komēdijas, asa sižeta vai romantiskas filmas. Kats interesents var atrast, ko sev tīkamu.

Cinemalive filmu katalogs tiek regulāri papildināts un tas ir pieejams pilnīgi bez maksas. Vienīgā neērtība – reklāmas sānos, bet tādas jau ir visos portālos. Daļa filmu ir pieejamas arī angļu valodā, bet pietiks atliku likām arī tiem, kas skatās video tikai latviski. Protams, tas nozīmē, ka pašas jaunākās filmas, piemēram, svingeri online nebūs pieejami, bet daudzas no tām, kas ir vecākas būs redzamas. Šādā ziņā Cinemlive veiksmīgi konkurē ar shortcut, tvplay vai limt straumēšanas pakalpojumiem, kas gan ir pieejami par papildus maksu.

Filmas redzamas teicamā HD kvalitātē un darbojas uz visiem populārākajiem interneta pārlūkiem – Chrome, Firefox, Safari, Internet Explorer u.c.

Pēdējos mēnešos saņemtā informācija liecina, ka cinemalive.tv šobrīd ir pātraucis savu darbu un tuvākajā laikā tas netiks atjaunots. Autortiesību uzraugi bija vērsušies Valsts Policijā, kas uzsāka kriminālprocesu par nelikumīgu, autortiesību aizsargāta satura izplatīšanu. Rezultātā tika identificēti cinemalive.lv īpašnieki un pēc neilga brīža arī apcietināti. Tas nozīmē, ka visi latvieši ārzemēs vai Latvijā, kas vēlējās skatīties filmas par brīvu to vairs nevar izdarīt. Atliek tikai maksas alternatīvas vai filmu aplūkošana internetā citās valodās – angļu, krievu, spāņu. Lai arī šī ir uzskatāma par autortiesību aizsargu uzvaru, tomēr valstiskā līmenī tas ir liels kaitējums. Tie latvieši, kas dzīvo ārzemēs nevar saviem bērniem pilnvērtīgi parādīt video filmas latviešu valodā un rezultātā tiek apgrūtināta viņu iespēja iemācīties latviešu valodu. Cinemalive multfilmas latviešu valodā vai bērnu filmas, filmas visai ģimenei ļāva aizpildīt šo tukšumu, bet tagad tas vairs nav iespējams.